صنعت بدون محیط زیست و محیط زیست بدون صنعت بی معنا است

مدیرکل محیط زیست استان تهران با اشاره به اینکه امروز فراوری، ضرورت اجتناب ناپذیر کشور است و نباید چرخ فراوری متوقف گردد، گفت: صنعت بدون محیط زیست و محیط زیست بدون صنعت بی معنا است و اگر بخواهیم مسائل کشور حل گردد باید رشد مالی داشته باشیم.

صنعت بدون محیط زیست و محیط زیست بدون صنعت بی معنا است

به گزارش خبرنگاران، کیومرث کلانتری امروز در همایش HSE در صنعت سیمان که در محل کارخانه سیمان تهران برگزار شده بود با اشاره به اینکه در انتها سال 80، HSE در وزارت نفت شکل گرفت و با ساختار جدیدی سازماندهی شد، گفت: HSE شامل بهداشت، ایمنی و محیط زیست است و سه هدف عمده را دنبال می نماید که شامل جلوگیری از آسیب به افراد و تجهیزات و همچنین جلوگیری از وارد شدن اثرات نامطلوب به محیط زیست است.

وی با بیان اینکه در قانون هوای پاک نیز بر HSE تاکید شده است، اظهار کرد: در حال حاضر HSE در همه بخش های صنعت، خدمات، کشاورزی و محیط زیست شهری کاربرد دارد و در حقیقت مجموعه ای از اجزای بهم پیوسته است که در راستای رسیدن به اهداف خود فعالیت می نماید.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران با بیان اینکه جهان در حال توسعه است و کشور ما نیز از این قاعده مستثنی نیست، اعلام کرد: توسعه برای سلامت و سعادت نسل بشر لازم است و البته باید توجه داشت که توسعه بر محیط زیست اثر گذار است و دیدگاه سازمان محیط زیست درباره توسعه حفظ بدون بهره برداری نیست بلکه محیط زیست به دنبال راهنمایی توسعه است.

کلانتری ادامه داد: باید به گونه ای توسعه را راهنمایی کنیم تا با منابع موجود احتیاج نسل حاضر بر آورده گردد و ضمن اثرگذاری مثبت آن را به نسل های آلاینده واگذار کنیم.

وی با بیان اینکه مقررات و ضوابط HSE در هر واحدی برای سلامت و پایداری مجموعه است، اظهار کرد: واحد HSE سفیر محیط زیست است و همیشه تاکید دارم که اولین اقدام HSE در هر مجموعه ای باید حفظ خود مجموعه باشد.

کلانتری در بخشی از سخنان خود با اشاره به اینکه یک واحد صنعتی همیشه دو نوع محصول فراوری می نماید، گفت: یکی محصول اصلی و دیگری آلودگی است و واحدهایی مانند کارخانه های سیمان نیز دارای بار آلودگی بالا و بالقوه آلاینده هستند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران اضافه نمود: آلودگی بر محیط زیست اثر می گذارد و باید علاوه بر توجه به سلامت و محیط زیست در محدوده داخل صنعت به سلامت مردم و ساکنان همجوار با این صنعت نیز توجه گردد.

بر اساس گزارش روابط عمومی اداره محیط زیست استان تهران، کلانتری در انتها با اشاره به اینکه محیط زیست در همه بخش ها دارای استاندارد است و همه واحدهای صنعتی باید براساس استاندارد و ضوابط و مقررات زیست محیطی فعالیت نمایند، گفت: محیط زیست از هر واحدی که مسئولیت های اجتماعی خود در قبال محیط زیست را رعایت کند و برای برطرف معضلات زیست محیطی خود برنامه ریزی داشته باشد حمایت می نماید.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "صنعت بدون محیط زیست و محیط زیست بدون صنعت بی معنا است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صنعت بدون محیط زیست و محیط زیست بدون صنعت بی معنا است"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید