35 دفتر و شرکت گردشگری عقب نشینی کردند!

این روزها شرکت ها و دفاتر خدمات گردشگری وضعیت چندان مناسبی ندارند و با میل خود دست به تعلیق یا لغو مجوز می زنند.

35 دفتر و شرکت گردشگری عقب نشینی کردند!

با توجه به آغاز فصل تابستان و آغاز سفرهای تابستانی توجه به انتخاب درست آژانس مسافرتی از الزامات تدارک سفر است. این درحالی است که طی 3 ماه نخست سال 98 که آن هم با سفرهای نوروزی و بهاری همراه بود، شاهد لغو مجوز و تعلیق 35 دفتر و شرکت گردشگری بودیم.

رحیم عنبر (جانشین معاونت گردشگری استان تهران) با اعلام این خبر به ایلنا گفت: طی 3 ماه نخست سال 98 به بیش از 379 شکایت رسیدگی و در نهایت 114 نامه اخطار صادر شد که تعداد شکایات و اخطارها در اردیبهشت ماه بیشترین آمار را به خود اختصاص داد، چنانکه در این ماه به 181 شکایت رسیدگی و 74 نامه اخطار صادر شد.

به گفته او، ملاک آنالیز، شکایات مسافران از نحوه و میزان خدمات ارائه شده توسط دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری است که براساس مفاد و تعهدات اعلام شده در قرارداد فی مابین مسافر و آژانس خدمات مسافرتی در نظر گرفته می گردد که پس از مطالعه دقیق مفاد قرارداد و آگاهی از شرایط سفر آن را امضا نموده و نسبت به اخذ یک نسخه از قرارداد تنظیمی که دارای امضا و مهر دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری باشد، اقدام نمایند.

او تاکید نمود: حتما مسافران از دفاتر خدمات سفر، قرارداد سفر مطالبه نمایند و یک نسخه از قرارداد را نزد خود نگهدارند. درعین حال به تمام مفاد ذکر شده در قرارداد اعم از نام و نوع و درجه خدمات محل اقامت توجه نمایند. راهنمای دارای کارت نیز باید گروه را همراهی کند. همچنین توجه داشته باشند که تبلیغات دریافت ویزای تضمینی خلاف است.

جانشین معاونت گردشگری استان تهران ادامه داد: طی 3 ماه گذشته، با درخواست تعطیلی 14 دفتر مسافرتی موافقت شد که 2 دفتر در فروردین، 4 دفتر در اردیبهشت و 8 دفتر در خردادماه تعطیل شدند. همچنین 8 حکم تعلیق برای دفاتر و شرکت های گردشگری صادر و 27 دفتر و شرکت گردشگری لغو مجوز شدند که در اردیبهشت ماه شاهد صدور بیشترین حکم لغو مجوز بودیم.

عنبر اعلام کرد: بخشی از شکایات واصله به معاونت گردشگری مرتبط با عدم تعهد دفاتر خدمات مسافرتی برای اخذ ویزای تضمینی شینگن است. به عنوان متولی نظارت بر تاسیسات گردشگری استان تهران به دنبال آن هستیم تا شکاف بین استانداردها و نحوه ارائه خدمات را به حداقل برسانیم. تاکنون دو مورد تعلیق دفتر مسافرتی به این واسطه داشتیم.

او همچنین درخصوص صدور مجوز بند ب گفت: طی 3 ماه نخست سال 98، 42 مجوز بند ب صادر شد که باز هم اردیبهشت ماهی بود که شاهد صدور بیشترین مجوزها بودیم. 27 مکاتبه جهت جلوگیری از فعالیت موسسات غیرمجاز انجام شد که اردیبهشت ماه با 19 مکاتبه بیشترین آمار را به خود اختصاص داد.

عنبر یادآور شد: با توجه به آغاز سفرهای تابستانی از عموم شهروندان درخواست می کنیم تا از شتاب زدگی در خرید بسته های سفر قبل از حصول اطمینان از دارا بودن مجوز فعالیت دفاتر خدمات مسافرتی به ویژه در فضای مجازی خودداری نمایند.

منبع: ایلنا

منبع: همگردی

به "35 دفتر و شرکت گردشگری عقب نشینی کردند!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "35 دفتر و شرکت گردشگری عقب نشینی کردند!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید