کشف کرم سنگ خوار در رودخانه بوهول فیلیپین

محققان به تازگی کرم سنگ خواری را در رودخانه بوهول در فیلیپین کشف کردند.

کشف کرم سنگ خوار در رودخانه بوهول فیلیپین

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرنگاران، یک تیم بین المللی به سرپرستی زیست شناسان دریایی دانشگاه شمال شرقی آمریکا، گونه جدیدی از کرم های کشتی را کشف کردند که درون بستر رودخانه آباتان جزیره بوهول فیلیپین زندگی می نمایند.

براساس گزارش ساینس نیوز، کرم های کشتی در واقع گروهی از حلزون های دو کپه ای سوراخ نماینده و تغذیه نماینده چوب هستند که درون دریا زندگی می نمایند.

این موجودات در نوشته های 4 قرن پیش به عنوان مصرف نماینده های مواد چوبی در اقیانوس های سراسر دنیا شناخته شده بودند.

برخلاف این دانسته ها، کرم کشتی تازه کشف شده به نام لیتوردو آباتانیکا سازگاری های مرتبط با حفر و تغذیه از چوب را از دست داده است.

روبن شیپوی از دانشگاه شمال شرقی گفت: لیتوردو آباتانیکا حفرنماینده چوب نیست و هیچ گونه تخصص ریخت شناسی و آناتومی مربوط به حفر و تغذیه چوب را ندارد.

وی اضافه کرد: این موجود سنگ های آهکی را حفر و تغذیه می نماید. این سنگ ها در روده این جانور انباشته می گردد و سپس به صورت ذرات ریزی از خروجی آن بیرون می آید.

دانشمندان می گویند: این کرم های کشتی به طور کلی اکوسیستم رودخانه را تغییر داده اند، به طوری که کف این رودخانه با گودال هایی پوشیده شده که توسط این کرم ها حفر شده است. هر حفره ای که در کف رودخانه توسط کرم های کشتی رها شده در حال حاضر محل زندگی ماهی ها و خرچنگ های کوچک است.

منبع: خبرگزاری فارس

به "کشف کرم سنگ خوار در رودخانه بوهول فیلیپین" امتیاز دهید

1 کاربر به "کشف کرم سنگ خوار در رودخانه بوهول فیلیپین" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف کرم سنگ خوار در رودخانه بوهول فیلیپین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید