وزارت صمت منتشر کرد؛ تخصیص 8، 3 میلیارد دلار ارز دولتی برای واردات اقلام اساسی

طبق اعلام وزارت صمت، مجموع 8/3 میلیارد دلار ارز برای واردات کالا های اساسی و نهاده های دامی به واردکنندگان تخصیص یافته است.

وزارت صمت منتشر کرد؛ تخصیص 8، 3 میلیارد دلار ارز دولتی برای واردات اقلام اساسی

به گزارش، به نقل از صدا و سیما؛ براساس آمار منتشر شده، از شروع طرح تخصیص ارز دولتی برای واردات کالا های اساسی تا 4 اسفند 97، حدود 8.3 میلیارد دلار ارز ترجیحی بابت واردات کالا های اساسی مصرفی و نهاده های دامی اختصاص یافته که حدود 1.9 میلیارد دلار بابت واردات ذرت و حدود 1.5 میلیارد دلار بابت واردات برنج بوده است.

راه حل اجرای سازوکار های اینستکس و ساتما/ اروپا توانایی خود را با صدور کالا های اساسی و دارو تست کند

بر پایه اطلاعات منتشر شده، در این مدت، 1/1 میلیارد دلار برای واردات روغن خام، 830 میلیون دلار برای واردات گوشت قرمز، 41 میلیون دلار برای واردات گوسفند و گاو زنده، 14 میلیون دلار جهت واردات تخم مرغ ارز ترجیحی یا همان 4200 تومانی تخصیص یافته که در مجموع حدود 3.5 میلیارد دلار برای واردات کالا های اساسی و مصرفی تخصیص داده شده است.

این آمار می افزاید از مجموع 4/7 میلیارد دلار ارز تخصیص یافته برای واردات کالا های اساسی و نهاده های دامی، نزدیک به 2 میلیارد دلار جهت واردات ذرت، بیش از یک میلیارد دلار برای واردات دانه سویا، 941 میلیون دلار برای واردات کنجاله سویا و 839 میلیارد دلار برای واردات جو تخصیص یافته است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "وزارت صمت منتشر کرد؛ تخصیص 8، 3 میلیارد دلار ارز دولتی برای واردات اقلام اساسی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزارت صمت منتشر کرد؛ تخصیص 8، 3 میلیارد دلار ارز دولتی برای واردات اقلام اساسی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید