واکنش ائتلاف آمریکایی به فرمان عبدالمهدی درباره پرواز هواپیماها

ائتلاف آمریکایی موسوم به ائتلاف بین المللی اعلام نموده است به درخواست عبدالمهدی مبنی بر عدم پرواز هواپیماها بدون موافقت نخست وزیر عراق عمل خواهد نمود.

واکنش ائتلاف آمریکایی به فرمان عبدالمهدی درباره پرواز هواپیماها

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از شبکه السومریه، ائتلاف بین المللی در عراق که آمریکا به بهانه مبارزه با داعش تشکیل داده است، خاطرنشان کرد به دستور اخیر نخست وزیر عراق که اخیرا درباره منع پرواز هر هواپیمایی در آسمان عراق بدون اجازه عبدالمهدی پایبند خواهد بود.

این ائتلاف در بیانیه خود آورده است فرماندهان ارشد این ائتلاف برای آنالیز دستورات عادل عبدالمهدی نخست وزیر عراق درباره پرواز هواپیماهای ائتلاف با مسئولانی در وزارت دفاع این کشور دیدار کردند.

این بیانیه اضافه نمود ما به عنوان میهمان در چارچوب مرزهای حاکمیتی عراق به تمام قوانین و دستورات دولت عراق پایبند خواهیم بود و بلافاصله به تمام دستورات واراده از شرکای عراقی هنگام اجرای فرمان نخست وزیر عمل خواهیم کرد.

عادل عبدالمهدی نخست وزیر عراق پنجشنبه بیست و چهارم مرداد فرمانی صادر کرد که بر اساس آن تمام موافقت های ویژه در مورد پرواز در حریم هوایی عراق از جمله موافقت ها با پرواز هواپیماهای شناسایی، جنگنده ها و پهپادها چه عراقی یا خارجی لغو شده است.

نخست وزیر عراق تاکید نموده است موافقت ها تنها در انحصار فرمانده نیروهای مسلح یا کسی که وی مامور کند، خواهد بود و به نیروهای مسلح دستور داده شده به شکل فوری با هر پروازی که مغایر با دستور نخست وزیر باشد، برخورد نمایند.

دستور عبدالمهدی در پی انفجار اخیر در پادگان الصقر متعلق به نیروهای امنیتی و حشد شعبی بود که گمان می رود ناشی از حمله ناشناس باشد و تحقیقات در مورد این حادثه همچنان ادامه دارد.

وزارت دفاع عراق در بیانیه ای با قدردانی از مردم این کشور به سبب آنکه پشتیبان ارتش هستند، خاطرنشان کرد هر کس به صندلی و اعتبار ارتش خدشه وارد کند، با مشت محکمی روبرو خواهد شد. وزارت دفاع عراق خاطرنشان کرد هر کس کوشش کند به آبرو و صندلی ارتشی وارد کند که زیباترین صحنه های حماسی را در مبارزه با تروریسم با یاری برادرانش در نیروهای امنیتی، حشد شعبی و پیشمرگه رقم زد، دستان ملت را دستانی کوبنده خواهد یافت.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "واکنش ائتلاف آمریکایی به فرمان عبدالمهدی درباره پرواز هواپیماها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش ائتلاف آمریکایی به فرمان عبدالمهدی درباره پرواز هواپیماها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید