مکان و نحوه توزیع بسته های حمایتی اطلاع رسانی گردد

یک مقام مسئول کارگری با اشاره به کاهش 75 درصدی قدرت خرید کارگران، از وزارت کار خواست که نسبت به تشکیل هرچه سریع تر جلسه شورای عالی کار اقدام کند.

مکان و نحوه توزیع بسته های حمایتی اطلاع رسانی گردد

ناصر چمنی در گفت وگو با خبرنگاران، با اشاره به اعلام توزیع بسته های حمایت غذایی از روز دوشنبه اظهار کرد: باوجود وعده داده شده، بازنشستگان تامین اجتماعی هنوز بسته های حمایتی را دریافت نکردند و سوالی که در این بین بیش از هر چیز مطرح می گردد این است که اساسا بازنشستگان به چه طریقی باید آگاه شوند و از کجا این بسته ها را دریافت نمایند؟

وی با تاکید بر برطرف ابهامات و ایرادات طرح، گفت: شایسته مردم ما نیست که برای دریافت چند قلم کارت ملی در دست در مقابل فروشگاه ها صف بکشند، لذا ضروری است اطلاع رسانی مناسبی در خصوص زمان و مکان و نحوه توزیع صورت گیرد.

این مقام مسئول کارگری تشکیل هرچه سریع تر شورای عالی کار را خواهان شد و گفت: در حال حاضر قدرت خرید کارگران 75 درصد تنزل یافته و حقوقی که کارگران دریافت می نمایند کفاف هزینه های معیشت خانوارهای را نمی کند لذا انتظار داریم شورای عالی کار به وظایف قانونی خود عمل کند و جلسه دستمزد را هرچه سریع تر تشکیل دهد.

چمنی تاکید نمود: در شرایط حاضر شرکای اجتماعی نباید وقت کشی نموده و از وظایف و مسئولیت های قانونی خود سرباز بزنند. خواسته جامعه کارگری ترمیم مزد است و وزارت کار با در نظر دریافت شرایط سخت زندگی کارگران باید نسبت به تشکیل جلسه شورای عالی کار اقدام کند.

نایب رئیس کانون عالی انجمن های صنفی کارگران همچنین درباره پیش بینی توزیع بسته های حمایتی کارگران توسط اتحادیه امکان گفت: تجربه نشان داده که اگر بخواهیم چنین موضوعاتی را از یک مجرا دنبال کنیم رانت و انحصار ایجاد می گردد. به جای منحصر کردن توزیع اقلام اساسی به اتحادیه امکان، بهتر است بسته های حمایتی بین چند فروشگاه بزرگ که در دسترس کارگران هم باشد، توزیع گردد و کارگران حق انتخاب داشته باشند.

به گزارش خبرنگاران، پیشتر وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از واریز بسته های حمایتی بازنشستگان تأمین اجتماعی اطلاع داد و سرپرست سازمان تامین اجتماعی نیز اظهار داشت که مبلغ بسته های حمایت غذایی ار روز دوشنبه به تمام بازنشستگان تامین اجتماعی پرداخت خواهد شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "مکان و نحوه توزیع بسته های حمایتی اطلاع رسانی گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مکان و نحوه توزیع بسته های حمایتی اطلاع رسانی گردد"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید