محاکمه یک ایرانی مرتبط با کاخ سفید به اتهام لابی گری با دولت ترامپ!

فارس نوشت: تاجر ایرانی-آمریکایی و شریک تجاری نخستین مشاور امنیت ملی دولت فعلی آمریکا روز دوشنبه برای رسیدگی به پرونده اش در یک دادگاه فدرال در ایالت ویرجینیا حاضر خواهد شد.

محاکمه یک ایرانی مرتبط با کاخ سفید به اتهام لابی گری با دولت ترامپ!

منابع خبری دوشنبه از شروع روند رسیدگی به پرونده بیژن رفیع کیان، تاجر ایرانی-آمریکایی و شریک تجاری مایکل فلین، نخستین مشاور امنیت ملی دولت فعلی آمریکا در دادگاهی در ایالت ویرجینیا خبر داده اند.

خبرگزاری رویترز با گزارش این خبر نوشته این پرونده می تواند به ایجاد تنش های بیشتر در روابط آمریکا و ترکیه منجر گردد و بر صدور محکومیت علیه مایکل فلین نیز اثرگذار خواهد بود.

اتهام بیژن کیان در این پرونده که قرار است در دادگاه منطقه ای شرق ویرجینیا به آن رسیدگی گردد، همدستی با مایکل فلین و افرادی دیگر برای لابی گری به نیابت از ترکیه، جهت مجاب کردن دولت آمریکا به تحویل فتح الله گولن، واعظ ترکیه ای مستقر در آمریکا به دولت ترکیه بوده است.

دولت ترکیه فتح الله گولن را که در تبعیدی خودخواسته در آمریکا زندگی می نماید به طراحی کودتایی ناکام علیه دولت رجب طیب اردوغان در سال 2016 میلادی متهم نموده است. گولن، این اتهامات را رد می نماید. آنکارا بارها خواهان استرداد گولن شده است.

مایکل فلین ژنرال بازنشسته ارتش آمریکا است و دوران کوتاه انتصاب او به عنوان حلقه مشاوران نزدیک ترامپ در سال 2017 هنوز با پس لرزه های حقوقی همراه است. او به مشارکت در جرم با رفیع کیان متهم نشده، اما این پرونده می تواند بر محکومیت خود او در دادگاهی که قرار است چندی دیگر برگزار گردد، اثرگذار باشد.

23231

منبع: خبرآنلاین

به "محاکمه یک ایرانی مرتبط با کاخ سفید به اتهام لابی گری با دولت ترامپ!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محاکمه یک ایرانی مرتبط با کاخ سفید به اتهام لابی گری با دولت ترامپ!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید