فرق فاند و اسکالرشیپ چیست؟

اصلی ترین فرق فاند و اسکالرشیپ مربوط به صندوقی است که به وسیله آن یاری هزینه پرداخت می گردد. به طور کلی اسکالرشیپ نوعی فاند است که فرد در ازای آن احتیاج نیست کاری انجام دهد.

فرق فاند و اسکالرشیپ چیست؟

سرویس علوم - اگر به فکر تحصیل در خارج از کشور هستید، حتما با توجه به هزینه های بالا به دریافت یاری هزینه از دانشگاه فکر نموده اید. اغلب وقتی برای دریافت یاری هزینه اقدام می کنیم با دو مفهوم فاند و اسکالرشیپ روبه رو می شویم. اگر تفات این دو مفهوم برای ما روشن نباشد نمی توانیم انتخاب مناسبی داشته باشیم، بنابراین اگر به فکر دریافت بورس تحصیلی و یاری هزینه هستید، با ما همراه باشید. در این مطلب به آنالیز فرق فاند و اسکالرشیب می پردازیم و انواع فاند را معرفی می کنیم.

در صورتی که مطالعه قسمت خاصی از این مطلب مد نظر شماست، با انتخاب عناوین ارائه شده در فهرست موضوعی زیر، به موضوع دلخواه خود برسید.

  • فرق فاند و اسکالرشیپ
  • انواع فاند

فرق فاند و اسکالرشیپ

پاسخ به این سوال می تواند گیج کننده باشد، اما به طور کلی می توان گفت اسکالرشیب نوعی فاند است. فاند به هرنوع یاری اقتصادی که شما از مدرسه، دانشگاه یا دولت دریافت می کنید، گفته می گردد و برای شرکت ها و سازمان ها نیز کاربرد دارد. فاند می تواند به صورت کامل Full یا جزئی Partial باشد. مبلغی که یک فرد بابت دستیار پژوهشی (RA)، دستیار آموزشی (TA)، دستیار فارغ التحصیلی (GA) یا گرنت دریافت می نماید نیز نوعی فاند محسوب می گردد.

اسکالرشیپ نیز راهی برای تامین هزینه هاست، اما به آن یاری هزینه گفته نمی گردد بلکه به عنوان بورس شناخته می گردد. چرا که اسکالرشیپ توسط صندوق Scholarship fund یا Scholarship endowment پرداخت می گردد. به علاوه شما همچنین می توانید فلوشیپ تحقیقاتی نیز دریافت کنید که به آن فلوشیپ گفته می گردد.

اسکالرشیپ براساس شایستگی یا معیار هایی که توسط کمیته تصمیم گیرنده بورس معین شده است، به افراد تعلق می گیرد. اگر شما اسکالرشیپ یا فلوشیپ دریافت کنید، احتیاجی به کارکردن نخواهید داشت. اسکالرشیپ مانند جایزه ای که به علت موفقیت دریافت نموده اید، اما فاند هایی مثل GA ،TA و RA شما را ملزم به انجام 20 ساعت کار هفتگی برای آموزش، پروژه یا تحقیق می نماید.

معرفی انواع فاند

Tuition Waiver: این نوع یاری هزینه تحصیلی، فرد را از پرداخت شهریه دانشگاه معاف می نماید.

Research Fellowship: این یاری هزینه تقریبا همان اسکالرشیپ است با این تفاوت که به افرادی تعلق می گیرد که روی موضوع خاصی تحقیقاتی انجام می دهند یا داده اند.

Teaching Assistantship) TA): یاری هزینه دستیار آموزشی است، که در آن فرد در ازای ساعات مشخصی تدریس در طول هفته حقوق دریافت می نماید. کاری که شما ملزم به انجام آن خواهید شد، به استاد یا دانشگاه بستگی دارد و می تواند مسئول تصحیح اوراق یا استاد حل تمرین باشد.

Assistantship Research) RA): دستیار پژوهشی است که مانند TA فرد در ازای یاری به یک استاد در انجام یک تحقیق، حقوق دریافت می نماید. در این حالت بیشتر وقت شما صرف تحقیق و آزمایش خواهد شد.

Graduate Assistantship) GA): دستیار فارغ التحصیلی است که گا هی وظایفی مشابه یک دستیار پژوهشی اشتراکی دارد، اما به طور کلی کار هایی که به شما محول می شوند به دپارتمان تحصیلات تکمیلی مربوط است.

جمع بندی

همانطور که در این مطلب شرح داده شد، فاند یک اصطلاح کلی است که در خصوص انواع یاری هزینه ها به کار می رود و ممکن است تمام یا بخشی از هزینه های زندگی و تحصیل یک دانشجو را پوشش دهد. اسکالرشیپ نوعی فاند است، که عموما بر اساس قابلیت ها و گاهی احتیاج های دانشجو به وی اعطا می گردد و در فارسی ما آنرا به عنوان بورس تحصیلی می شناسیم. شما به ما بگویید که چه فاند ها یا اسکالرشیپ های دیگری می شناسید؟ آیا تاکنون از این یاری هزینه ها استفاده نموده اید؟ از قلم نیاندازید نظرات و پیشنهادات خود را به وسیله بخش با ما و سایر همراهان خبرنگاران به اشتراک بگذارید.

منبع: ستاره

به "فرق فاند و اسکالرشیپ چیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرق فاند و اسکالرشیپ چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید