علی باباجان به دلیل اختلاف با اردوغان، از حزب حاکم کناره گیری کرد

علی باباجان که در سال های اخیر معاون نخست وزیر و وزیر خارجه ترکیه بوده، امروز دوشنبه به دلیل اختلافات با رئیس جمهور این کشور از عضویت در حزب حاکم عدالت و توسعه استعفا داده است.

علی باباجان به دلیل اختلاف با اردوغان، از حزب حاکم کناره گیری کرد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، معاون پیشین نخست وزیر ترکیه و وزیر خارجه اسبق این کشور که یکی از چهره های ارشد حزب حاکم بوده، امروز دوشنبه در اعتراض به مواضع رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه استعفای خود از عضویت در این حزب را اظهار داشت.

به نوشته خبرگزاری آسوشیتدپرس، علی باباجان سیاستمدار ترکیه ای که از سال 2002 و تسلط حزب عدالت و توسعه بر صحنه سیاسی این کشور و دوران نخست وزیری عبدالله گل، رجب طیب اردوغان و احمد داوود اوغلو مناصب مختلفی شامل وزیر اقتصاد، خارجه و معاونت نخست وزیر را برعهده داشته است، امروز دوشنبه به دلیل اختلافات با اردوغان به عضویت خود در حزب حاکم خاتمه داد.

این سیاستمدار 52 ساله در شرح علت استعفایش تاکید نمود که با حزب عدالت و توسعه اختلافات عمیقی در اصول، ارزش ها و مواضع پیدا نموده است.

عبدالله گل رئیس جمهور سابق و علی باباجان

وی اضافه کرد: ضرورت آغاز یک کوشش تازه برای وضع کنونی و آینده ترکیه، تبدیل به یک امر اجتناب ناپذیر شده است.

بعضی رسانه ها پیشتر گزارش داده بودند که باباجان به دلیل تشدید فزاینده اقتدارگرایی اردوغان، درنظر دارد در همکاری با عبدالله گل (رئیس جمهور سابق)، یک حزب اپوزیسیون ایجاد کند.

از سوی دیگر خبر رسیده که احمد داوود اوغلو نخست وزیر پیشین ترکیه هم به فکر ایجاد یک حزب مستقل افتاده است.

م

منبع: خبرگزاری فارس

به "علی باباجان به دلیل اختلاف با اردوغان، از حزب حاکم کناره گیری کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "علی باباجان به دلیل اختلاف با اردوغان، از حزب حاکم کناره گیری کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید