عربستان و امارات در لیست سیاه ناقضان حقوق بچه ها باقی می مانند

دبیر کل سازمان ملل در گزارش خود به شورای امنیت، ائتلاف متجاوز سعودی و امارات را همچنان در لیست سیاه کشورهای نقض کننده حقوق بچه ها باقی گذاشت.

عربستان و امارات در لیست سیاه ناقضان حقوق بچه ها باقی می مانند

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، آنتونیو گوترش دبیر کل سازمان ملل روز آدینه گزارش خود درباره نقض حقوق بچه ها در مناطق درگیری را به شورای امنیت ارائه داد.

به گزارش شبکه خبری الجزیره، دبیر کل سازمان ملل در این گزارش همچنان عربستان را در لیست سیاه نقض کنندگان حقوق بچه ها باقی نگه داشته است.

در این گزارش آمده است که برای سازمان ملل به اثبات رسیده است که طی سال 2018 دست کم 1689 کودک یمنی کشته یا مجروح شده اند.

در گزارش ارائه شده به شورای امنیت سازمان ملل تاکید شده که ائتلاف متجاوز سعودی و امارات دست کم تا کنون 729 کودک را کشته اند و 684 کودکی یمنی به دلیل حملات هوایی جان خود را از دست داده اند.

از سوی دیگر وزارت بهداشت یمن روز آدینه به ارائه آماری از فاجعه حمله ائتلاف به رهبری سعودی علیه این کشور فقیر در منطقه غرب آسیا پرداخت.

به گزارش المیادین، بر اساس گزارش وزارت بهداشت دولت یمن، حمله ائتلاف به سرکردگی سعودی علیه یمن سبب شده تا بیش از 100 هزار غیرنظامی نقض عضو شوند.(جزئیات بیشتر)

بر اساس گزارش وزارت بهداشت یمن، حملات ائتلاف و محاصره همه جانبه عربستان سعودی علیه این کشور فقیر در غرب آسیا باعث شده تا دست کم 2.3 میلیون کودک زیر 5 سال با سوء تغذیه روبرو گردد و طی آن هر 10 دقیقه یک کودک به دلیل سوء تغذیه جان خود را از دست می دهد.

.

منبع: خبرگزاری فارس

به "عربستان و امارات در لیست سیاه ناقضان حقوق بچه ها باقی می مانند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عربستان و امارات در لیست سیاه ناقضان حقوق بچه ها باقی می مانند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید