روسیه: آمریکا نمی تواند ایران را به زانو در بیاورد

معاون وزیر خارجه روسیه گفت که آمریکا {با اعمال تحریم های یک جانبه} قادر نخواهد بود ایران را تسلیم کند.

روسیه: آمریکا نمی تواند ایران را به زانو در بیاورد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، سرگئی ریابکوف معاون وزیر خارجه روسیه چهارشنبه شب در سخنانی گفت که اعزام نیروها و ارسال تجهیزات آمریکایی به خلیج فارس برای فشار سیاسی به ایران است، نه شروع جنگ.

به گزارش روسیاالیوم، ریابکوف که به تهران سفر نموده تاکید نمود که به اعتقاد من، ایالات متحده آمریکا {با اعمال تحریم های یک جانبه} قادر به تسلیم کردن ایران نیست.

وی گفت که پیشتر به ایرانی ها پیشنهاد داده بودیم که در برجام باقی بمانند و این کشور به توافقات آمده در برجام متعهد باقی ماند.

معاون وزیر خارجه روسیه اضافه نمود: احترام به قوانین بین المللی درباره آزاد بودن خطوط کشتی رانی به خصوص در رابطه با بسته شدن احتمالی تنگه هرمز ضرورت دارد.

سرگئی ریابکوف روز سه شنبه صبح چهارشنبه برای دیدار با مقام های ایرانی به تهران سفر نموده بود. ریابکوف در این سفر درباره وضعیت توافق هسته ای با مسئولانی ایرانی رایزنی کرد.

روسیه به عنوان یکی از اعضای گروه 1+5، در واکنش به تصمیم ایران برای عبور از بعضی محدودیت های توافق هسته ای، برگزاری جلسه فوری کمیسیون مشترک برجام را خواهان شده است. هنوز تاریخی برای برگزاری این نشست اعلام نشده است.

اردیبهشت ماه سال جاری جمهوری اسلامی ایران در سالگرد خروج یکجانبه آمریکا از توافق هسته ای و در واکنش به بی عملی اعضای برجام در کوشش برای تحقق عواید وعده داده شده این توافق، گفت بعضی محدودیت های توافق هسته ای را کنار می گذارد.

بر اساس این تصمیم، ایران دیگر برای ذخایر اورانیوم با غنای پایین و آب سنگین، محدودیتی قائل نیست. ایران همچنین برای کشورهای عضو برجام مهلتی 60 روزه تعیین کرد تا مسائل به وجود آمده به واسطه تحریم های ضدایرانی را حل و فصل نمایند، در غیر اینصورت ایران دیگر محدودیت های برجام را نیز کنار می گذارد.

ح

منبع: خبرگزاری فارس

به "روسیه: آمریکا نمی تواند ایران را به زانو در بیاورد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روسیه: آمریکا نمی تواند ایران را به زانو در بیاورد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید