دلیل ناکامی گواردیولا برای قهرمانی در اروپا با سیتی و بایرن از نگاه فن خال

سرمربی هلندی سابق منچستریونایتد معتقد است که گواردیولا باید با تیمی جز بارسلونا هم فاتح لیگ قهرمانان گردد تا سطح کاری اش را ارتقا دهد.

دلیل ناکامی گواردیولا برای قهرمانی در اروپا با سیتی و بایرن از نگاه فن خال

به گزارش خبرنگاران، لوئیز فن خال سرمربی سابق تیم های منچستریونایتد، بایرن مونیخ و بارسلونا اگرچه بازنشسته شده است اما هنوز به فوتبال و اتفاقاتی که در آن رخ می دهد نیم نگاهی دارد. این بار سوژه اظهارنظر او به عنوان کارشناس، عملکرد پپ گواردیولا پس از ترک بارسلونا بوده است، کسی که در بایرن مونیخ و منچسترسیتی با وجود کسب همه عناوین داخلی در فتح اروپا ناکام بوده است.

فن خال درباره شاگرد سابقش در بارسلونا گفت: قهرمانی در لیگ برتر انگلیس برای دو سال پی در پی عالی است. گواردیولا هر آنچه که در انگلیس می شد ببرد را برده است اما بالاترین سطح از پیروزیت قهرمانی در لیگ قهرمانان است و او نه در سیتی و نه در بایرن مونیخ پیروز به انجام این کار نشد.

به نظر فن خال، مسئله ای ناکامی مربیانی مانند گواردیولا و نیز اریک تن هاخ، سرمربی تیم فوتبال آژاکس (تیمی که فصل گذشته به نیمه نهایی لیگ قهرمانان هم صعود کرد) در فتح اروپا یک دلیل مهم دارد: تمرکز بیش از اندازه روی شیوه بازی.

او اضافه نمود: وقتی که ما بیش از اندازه درگیر شیوه بازی خودتان می شویم، از توجه به شیوه بازی حریف غافل می مانیم. شما باید به حریف تان هم توجه کنید. گواردیولا و تن هاخ تیم هایی بسیار باکیفیتی دارند که در رقابت های داخلی توجه زیادی به تیم های حریف دارند امااین موضوع در خصوص وضعیت آنها در لیگ قهرمانان صدق نمی کند.

فن خال با اشاره به بازی برگشت فصل گذشته تیم های فوتبال آژاکس و تاتنهام در نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا، تأکید کرد: مشکل آژاکس این بود که نتوانست سیستم بازی حریفش را با توجه به تغییرات فراوانی که تاتنهام در بازی های مختلف انجام می داد، پیش بینی کند و برنامه هایش را خنثی کند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "دلیل ناکامی گواردیولا برای قهرمانی در اروپا با سیتی و بایرن از نگاه فن خال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دلیل ناکامی گواردیولا برای قهرمانی در اروپا با سیتی و بایرن از نگاه فن خال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید