خط 10 مترو از نمایشگاه بین المللی می گذرد

به گزارش وبلاگ طراحی آلفا، محمد سرابی:در نقشه های امروزی متروی تهران هیچ خطی به سمت نمایشگاه بین المللی نمی رود و هیچ ایستگاهی در نزدیکی آن ساخته نشده است اما امضای تفاهمنامه میان شرکت متروی تهران و شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی باعث شد که در طراحی خط 10 مترو، ایستگاهی هم به نمایشگاه اختصاص داده گردد.

خط 10 مترو از نمایشگاه بین المللی می گذرد

مدیرعامل شرکت متروی تهران در مراسم امضای تفاهمنامه ایجاد ایستگاه مترو در اراضی نمایشگاه بین المللی تهران، گفت: براساس اسناد بالادستی، به جز 7 خط فعلی مترو که ساخته شده یا در دست تکمیل است، 4 خطر دیگر هم طراحی و در آینده اجرا خواهد شد تا شبکه متروی تهران به 11 خط برسد. با این کار تمام مناطق 22 گانه به یکدیگر متصل می شوند و هر نقطه از شهر حداکثر 800 متر از خطوط شبکه حمل ونقل عمومی فاصله داشته باشد.

علی امام با اشاره به مذاکراتی که با شرکت نمایشگاه ها صورت گرفته است، اضافه نمود: در هیأت مدیره شرکت مترو تصمیم گرفته شد که ایستگاه نمایشگاه در اولویت قرار گیرد و خط 10 که 41 کیلومتر طول دارد، از محدوده بزرگراه شهید باقری شروع شده و با عبور از صدر و نیایش به این ایستگاه برسد تا در پایان به وردآورد منتهی گردد.

او اضافه نمود: حدود 4 ماه پیش هم در جلسه ای با میزبانی شورای شهر این موضوع مطرح شد. هدف شهرداری تهران این است که با همکای شرکت نمایشگاه ها و بقیه کسانی که می توانند در زمینه حمل ونقل عمومی سرمایه گذاری نمایند، در زمان مناسبی بتوانیم بقیه شبکه مترو را تکمیل کنیم.

بهمن حسین زاده، مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی نیز در این مراسم که با تأخیر یک ساعت و نیمی برگزار گردید، اظهار کرد: نمایشگاه هایی مانند کتاب یا خودرو که در این منطقه گره ترافیکی ایجاد می کرد را به شهر آفتاب واگذار کردیم. اکنون نیز زمین لازم را در اختیار مترو قرار می دهیم تا در کنار سرمایه گذار خصوصی مشترک، هزینه های ایجاد ایستگاه تامین گردد.

شهردار منطقه یک تهران که در این مراسم حضور داشت نیز درباره ترافیک منطقه ولنجک، گفت: کوشش می کنیم پایانه گردشگری در نزدیکی نمایشگاه بین المللی ایجاد کنیم تا کسانی که به محدوده توچال مراجعه می نمایند، در این منطقه خودروهای خود را پارک نمایند و با وسایل دیگری به توچال انتقال داده شوند. با این کار ترافیک در ولنجک از عبوری به محلی تغییر خواهد نمود.

حمید موسوی اضافه نمود: برای روانسازی ترافیک سطحی تقاطع چمران و خیابان رشیدالدین فضل الله از طرف نمایشگاه مساعدت شده تا استفاده از پلی که ماه ها آماده بهره برداری است، شروع گردد.

منبع: همشهری آنلاین

به "خط 10 مترو از نمایشگاه بین المللی می گذرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خط 10 مترو از نمایشگاه بین المللی می گذرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید