خسارت 4 میلیاردی تخریب خط انتقال آب یزد

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای یزد، با اشاره به این که تعرضات به خط انتقال آب یزد بیش از 4 میلیارد تومان خسارت داشته است، اضافه نمود: رصد اعتبارات 36 طرح مهم و چالشی بخش آب در کشور نشان می دهد طرح آب رسانی خط دوم بهشت آباد به یزد و شهرهای جهت 2 میلیارد تومان اعتبار دارد.

خسارت 4 میلیاردی تخریب خط انتقال آب یزد

عباس علوی راد در گفت و گو با خبرنگار خبرنگاران، با اشاره به ارائه بودجه سنواتی آب در دو فصل منابع آب و آب فاضلاب اظهار کرد: اعتبارات عمرانی مجموع این دو بخش آب در لایحه بودجه سال 98 نسبت به قانون بودجه سال 97 حدود 11 درصد رشد داشته است.

وی به فصل آب و فاضلاب اشاره نمود و اضافه نمود: اعتبارات عمرانی شرکت آب و فاضلاب استان یزد معادل 12.3 میلیارد تومان در لایحه بودجه سال 98 پیش بینی شده که نسبت به قانون بودجه سال 97 حدود 21 درصد رشد نشان می دهد. اگر چه رشد 21 درصد در مقابل رشد متوسط 7 درصدی کل کشور قابل قبول است اما در مقایسه با مشهد، لرستان، کرمان، چهار محال و بختیاری و کاشان جای تامل دارد.

وی در ادامه با بیان این که اعتبارات عمرانی شرکت سهامی آب منطقه ای یزد در فصل منابع آب معادل 41 میلیارد تومان در لایحه بودجه سال 98 پیش بینی شده است، اعلام کرد: این میزان اعتبارات نسبت به قانون بودجه سال گذشته 15 درصد رشد منفی داشته است. مقایسه اعتبارات طرح آب رسانی به یزد با سایر استان ها نشان می دهد به استان هایی نظیر یزد کم توجهی شده است.

این مسئول گفت: پایش منابع آبی استان نشان می دهد که یزد با کمبود آب روبرو است و لازم است که کنندگان استان در مجلس اصلاح مجموع اعتبارات بخش آب را مدنظر قرار دهند.

محمدمهدی جوادیان زاده مدیرعامل شرکت آب منطقه ای یزد، با اشاره به این که خشکسالی های اخیر چالش جدی استان یزد است، اظهار کرد: این شرایط باعث شده استان یزد از جمله استان های کم بارش کشور قرار گیرد.

وی با بیان این که متوسط بارندگی استان در سال آبی جاری 19.5 میلی متر بوده است، اضافه نمود: این میزان، کاهش 46 درصدی بارش باران را نسبت به بلند مدت نشان می دهد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای یزد، با تاکیدبر لزوم افزایش اعتبارات بخش آب استان یزد در لایحه بودجه سال آینده، بیان نمود: کاهش 15 درصدی اعتبارات آب در حالی رقم خورده است که استان در وضعیت بحرانی آب قرار گرفته است.

جوادیان زاده با بیان این که کاهش اعتبارات مسائل یزد را در این زمینه بیشتر می نماید، اعلام کرد: با وجود پیگیری هایی که از سوی شرکت آب منطقه ای یزد انجام شده، هنوز تغییری در میزان این اعتبار صورت نگرفته است. امیدواریم پیگیری های شرکت آب منطقه ای یزد و کنند استان اثر بخش باشد.

گفت و گو از: محمدیان، خبرنگار خبرنگاران

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "خسارت 4 میلیاردی تخریب خط انتقال آب یزد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خسارت 4 میلیاردی تخریب خط انتقال آب یزد"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید