ابرانسان ایمیل را سریع تر از سرعت گلوله ارسال می نماید

این سرویس دو احتیاج بزرگ سیلیکون ولی یعنی افزایش راندمان و حفظ اعتبار را مرتفع می نماید.

ابرانسان ایمیل را سریع تر از سرعت گلوله ارسال می نماید

حتی سیلیکون ولی شیفته آینده هم گاهی نیم نگاهی به گذشته دارد. نمونه ساده، اما خوب در این مورد ابرانسان یا Superhuman است؛ سرویسی که هدفش خلق دوباره چیزی به قدمت ایمیل است. مدتی است که این سرویس بیش از هر چیز دیگری در پایتخت تکنولوژی دنیا حسابی خبرساز و جنجالی شده است.

دلیل هم جالب است؛ برآورده کردن دو تا از مهم ترین و بزرگ ترین احتیاج های غول های تکنولوژی دنیا یعنی افزایش راندمان و حفظ اعتبار این شرکت هاست.

بسیاری از سرمایه گذاران و کارآفرینان با دیوید اولویچ از شرکت سرمایه گذاری بزرگ Andreessen Horowitz همدردی می نمایند که اخیرا اینباکس در حال فورانش با مرحله آخر بازی ویدئویی کلاسیک Tetris مقایسه شده بود. بسیار جالب است؛ کارمندان اغلب شرکت های بزرگ تکنولوژی چهار ساعت در روز به دیده بانی ایمیل ها می پردازند.

Superhuman که صندوق سرمایه گذاری آقای اولویچ در آن سرمایه گذاری نموده است، سعی می نماید سرعت ارسال ایمیل را بدون هیچ دستوری و با زمانی برابر یک دهم ثانیه، افزایش دهد. این در حالی است که شورت کات های کیبورد، دستورات نرم افزاری و جایگزین یا دیگر حقه های مشابه، افراد را ترغیب به استفاده از آن ها می نمایند و مدعی هستند که زمان ارسال ایمیل را تا نصف کاهش می دهند.

این شرکت، اما به طور منظم نظرسنجی و پرسش هایی را بین کاربران مطرح می نماید و با استناد به آنها، قابلیت های جدیدی را اضافه می نماید تا مطابق با احتیاج کاربران به روز گردد.

با این حال، اما بهترین و مهم ترین ویژگی آن شاید این باشد که به کاربرانش احساس خاص بودن می دهد. این احساس تا حد زیادی به خاطر طراحی این سرویس، در کاربران ایجاد می گردد. راهول ووهرا مدیراجرایی شرکت Superhuman در این مورد می گوید: ما دوست داریم با کاربر طوری رفتار و تعامل کنیم که انگار او تنها کاربر ماست.

کار شبانه روزی ارسال ایمیل با چند ضربه روی یک اپلیکیشن را فراموش کنید. Superhuman به یاری ویدئو کنفرانس، برای شما یک کلاس خصوصی و ویژه برگزار می نماید. هر چند این کار میزان یادگیری شما را محدود می نماید، اما احساس خاص بودن را به کاربر القا نموده و همچنین در آینده نزدیک در صورت لزوم امکان دعوت کاربران دیگر را هم فراهم می آورد.

این سرویس در حال حاضر 15 هزار کاربر دارد که هر کدام از آن ها برای استفاده از امتیاز این سرویس خاص، 30 دلار در ماه پرداخت می نمایند. این در حالی است که لیست انتظار این سرویس شامل 200 هزار نام متقاضی جدید دیگر است.

Superhuman بی نقص و شکست ناپذیر نیست. هفته گذشته این سرویس با اولین واکنش شدید و جدی از سوی کاربرانش روبرو شد، وقتی تعیین شد که ارسال نمایندگان می توانند زمان و حتی مکانی را که ایمیل ها باز شده اند، دنبال و پیگیری نمایند.

این مشکل همان موقع رفع شد، اما ثابت کردن این موضوع به دیگران احتمالا سخت تر است. یک دلیل آن این است که وقتی فوت و فن های Superhuman آموزش داده می گردد، کاربران به راحتی می توانند آن راه و روش ها را در جی میل و دیگر سرویس های رایگان ایمیل، تکرار نمایند. با این اوصاف برای تامین احتیاج مهم شرکت های مستقر در سیلیکون ولی به کسب اعتبار و راندمان کاری بالاتر، باید با به روزرسانی های مختلف از بروز چنین مسائلی جلوگیری کرد.

ووهرا به این نکته اشاره می نماید که این گروه از کاربران، در مرحله اول یادگیری هستند. با استقبال بیشتر کاربران از این سرویس، موسسان این استارت آپ مسوولیت بیشتری برای حل مسائل احتمالی و بهبود فرصت های رشد آن، احساس می نمایند. Superhuman احتمالا می تواند در طول زمان بهتر و بهتر گردد.

با کسب درآمد ثابت از مشترکان و همچنین کسب درآمد به وسیله زمان استفاده از آن یا احتمالا تبلیغات آنلاین، این شرکت می تواند به مدل درآمدی بهتر و طبیعتا موقعیت کم نقصی دست پیدا کند.

با حفظ روند رشد در حین درآمدزایی، بهبود قابلیت ها و به روزرسانی آن ها مطابق با احتیاج و خواسته کاربران، به احتمال زیاد استارت آپ Superhuman می تواند در آینده ای نه چندان دور به یکی از پیروز ترین استارت آپ های سیلیکون ولی تبدیل گردد.

منبع: فرادید

به "ابرانسان ایمیل را سریع تر از سرعت گلوله ارسال می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ابرانسان ایمیل را سریع تر از سرعت گلوله ارسال می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید