ابراز نگرانی پوتین از تشدید تنش ها میان تهران و واشنگتن

رئیس جمهور روسیه روز آدینه در مصاحبه ای از تشدید تنش ها میان ایران و آمریکا ابراز نگرانی و تاکید نمود که این تنش ها به نفع هیچ کس نخواهد بود.

ابراز نگرانی پوتین از تشدید تنش ها میان تهران و واشنگتن

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه از تشدید تنش ها میان آمریکا و ایران ابراز نگرانی کرد.

وی که با الیور استون کارگردان آمریکایی گفت وگو می کرد در پاسخ به سوالی درباره وضعیت روابط آمریکا و ایران گفت:از این موضوع بسیار نگران هستیم. این تنش ها ممکن است اوضاع اطراف ایران را بی ثبات کند و بر بعضی کشورها که با آنها روابط بسیار عمیقی داریم تاثیر بگذارد و می تواند باعث موج گسترده جدیدی از پناهندگان گردد و می تواند باعث ضررهای زیاد برای اقتصاد دنیای و انرژی دنیا گردد.

رئیس جمهور روسیه از هرگونه گام واشنگتن و تهران به سوی یکدیگر استقبال نموده و تاکید نمود که تنش به نفع هیچ کس از جمله خود آمریکا نیز نخواهد بود.

سرگئی ریابکوف معاون وزیر خارجه روسیه نیز روز آدینه در واکنش به ادعای آمریکا مبنی بر هدف قرار دادن یک فروند هواپیمای بدون سرنشین ایرانی در تنگه هرمز، گفت که وضعیت در منطقه بسیار تنش بار است.(جزئیات بیشتر)

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا شامگاه پنجشنبه مدعی شده بود که کشتی جنگی باکسر در تنگه هرمز، یک فروند پهپاد ایرانی را که بیش از حد به آنها نزدیک شده بود، هدف قرار داده و نابود نموده است این در حالی است که مقامات ایران ادعای ترامپ را رد نموده اند. (جزئیات بیشتر)

.

منبع: خبرگزاری فارس

به "ابراز نگرانی پوتین از تشدید تنش ها میان تهران و واشنگتن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ابراز نگرانی پوتین از تشدید تنش ها میان تهران و واشنگتن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید