آمریکا بار دیگر همکاران مالی ایران را تهدید کرد

به گزارش وبلاگ طراحی آلفا، یک مقام ارشد آمریکایی با بیان اینکه واشنگتن طرف های همکار با ایران را تحت نظر دارد، شرکت ها و افرادی را که برای دور زدن تحریم های ضدایرانی آمریکا کوشش نمایند، به تحریم تهدید کرد.

آمریکا بار دیگر همکاران مالی ایران را تهدید کرد

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ طراحی آلفا، یک مقام ارشد آمریکایی در مصاحبه با یکی از رسانه های این کشور به تهدید مجدد همکاران اقتصادی ایران پرداخت و مدعی شد که شرکت های اروپایی تمایلی به همکاری با ایران ندارند.

دیوید پیمان مدیر ایرانی تبار بخش امور اقتصادی و تحریم های وزارت خارجه آمریکا در گفت وگو با شبکه صدای آمریکا در زمینه رصد تردد کشتی هایی که نفت ایران را به خارج از کشور انتقال می دهند، گفت: ما از نزدیک انتقال کشتی به کشتی نفت ایران برای دور زدن تحریم های آمریکا را زیر نظر داریم و برای حصول اطمینان از این که دولت های دیگر نیز انتقال نفت کشتی به کشتی در سواحل ایران را زیر نظر دارند، با آن ها همکاری مستقیمی داریم.

وی در ادامه گفت، مقام های آمریکا با صاحبان کشتی، مدیران، شرکت های بیمه و وام دهندگان مرتبط با کشتی هایی که نفت ایران را در دریا مخفیانه انتقال می دهند، برخورد خواهند کرد.

این مقام وزارت خارجه آمریکا اضافه کرد: اگر در اقدام برای فرار [از تحریم ها]، که واقعا بدترین نوع نقض تحریم های ایالات متحده است، مشارکت داشته باشید، شما را مسئول برخواهیم شمرد.

وی درباره اقدام اخیر پاناما برای ممانعت از تردد 59 کشتی ایرانی با پرچم این کشور، گفت:پاناما در واقع با محروم ساختن کشتی های ایرانی در استفاده از پرچم خود راستا را برای کشورهای دیگر پیگیر این قضیه هموار کرد و موجب شد کشورهای دیگر نیز به آمریکا متعهد باشند که در صورت پایین کشیده شدن پرچم پاناما، پرچم دیگری بر فراز آن کشتی به اهتزاز در نخواهد آمد.

این مقام آمریکایی در بخش دیگر این گفت وگو درباره دور زدن تحریم ها از سوی شرکت های خارجی نیز گفت، واشنگتن علیه هر شرکتی که از ساز و کار جدید اقتصادی اروپا برای تعامل با ایران استفاده کند، اقدام خواهد نمود. انگلیس، فرانسه و آلمان در ماه ژانویه (دی) ساز و کاری موسوم به اینستکس را راه اندازی کردند تا شرکت های اروپایی از آن با استفاده از شیوه های تهاتری برای دور زدن نظام اقتصادی آمریکا استفاده نمایند.

دیوید پیمان در زمینه اینستکس اضافه کرد، تهران حق دارد از این ساز و کار اقتصادی اروپا ناامید شده باشد.

وی شرح داد: من در سفر به چند کشور اروپایی و صحبت با گروه های صنعتی و تجاری بسیار بزرگ در بخش خصوصی نشانه هایی دریافت کردم که نشان می دهد هیچ علاقه ای به استفاده از ساز و کار اقتصادی اروپا برای تجارت با ایران وجود ندارد. هیچ تاجر اروپایی مسئولیت پذیری مایل به داد و ستد با دولت ایران نیست و آن ها درک می نمایند که این کشور مسئول کشتار آمریکایی ها و حمایت از تروریسم در خاک اروپاست.

مدیر امور اقتصادی و تحریم های وزارت خارجه آمریکا گفت که شرکت های اروپایی نیز بر اساس تجزیه و محاسبه هزینه سود و زیان تصمیم تجاری مستقل گرفته اند تا با واشنگتن کار نمایند و از نظام اقتصادی آمریکا به جای حفظ رابطه با ایران بهره جویند.

این مقام ارشد آمریکایی در سرانجام گفت: تا جایی که اشتیاقی از سوی [شرکت ها] برای استفاده از [اینستکس] وجود داشته باشد، ما آن را از فاصله بسیار نزدیک پیگیری می کنیم. شرکت های مرتبط با نظام اقتصادی آمریکا، استفاده آن ها از بانک های آمریکایی یا استفاده آن ها از بانک های غیر آمریکایی مرتبط با بانک های خود را تحت نظر می گیریم. هرگونه نقض احتاقتصادی مستقیم یا غیرمستقیم، خواسته یا ناخواسته قوانین تحریمی آمریکا را آنالیز می کنیم و مجازات های مرتبط با آن را با شدت به اجرا خواهیم گذاشت.

انتهای پیغام/ق

منبع: خبرگزاری فارس

به "آمریکا بار دیگر همکاران مالی ایران را تهدید کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا بار دیگر همکاران مالی ایران را تهدید کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید